Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Aktualności

Witamy w dziale aktualności. Tutaj będą mogli Państwo przeczytać najnowsze informacje na temat działalności Stowarzyszenia, dowiedzieć się o planowanych akcjach, spotkaniach i wydarzeniach. Zapraszamy.

Warsztaty przyrodnicze

Zapraszamy do udziału w warsztatach przyrodniczych! Niedługo startujemy z projektem "Wysokie loty nad Mierzeją Wiślaną, czyli ptaki migrujące jako wartość przyrodnicza regionu". Od jutra plakaty pojawią się na Mierzei Wiślanej, od Mikoszewa do Krynicy Morskiej.

Zajęcia teoretyczne, na których opowiemy o przyrodniczo-turystycznych atutach Mierzei Wiślanej oraz chętnie wysłuchamy Państwa opinii na ten temat, odbędą się w:

  • Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krynicy Morskiej: 21.09.2012, godz. 17:00

biblioteka-mapa

  • Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie: 22.09.2012, godz.16:00

gok-mapa

Podczas spotkań omówimy następujące zagadnienia:

  • znaczenie Mierzei Wiślanej dla ptaków wędrownych,
  • możliwości rozwoju turystyki kwalifikowanej i promocji regionu w oparciu o zjawisko migracji ptaków i innych wartości przyrodniczych Mierzei,
  • zagrożenia płynące z nieprawidłowego zagospodarowywania obszarów cennych przyrodniczo.

Spotkania w terenie. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć migrację ptaków tuż nad naszymi głowami. Zajęcia odbędą się w Krynicy Morskiej na punkcie badawczym Stowarzyszenia DRAPOLICZ. Spotykamy się w Krynicy Morskiej-Leśniczówce (ok. 6 km od centrum miasta, w stronę miejscowości Piaski). Terminy warsztatów terenowych: 06-07.10.2012, godz. 8:00, 10:00, 12:00. Mapa z trasą dojazdu poniżej.

wycieczka-mapa

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PROJEKTU

jpgZOBACZ PLAKAT

STWÓRZ Z NAMI WIEŻĘ

Dowiedz się więcej

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na