Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

O nas

Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz jest organizacją pozarządową formalnie zarejestrowaną w 2011 roku.

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną i badaniem ptaków w rejonie Zalewu Wiślanego i Żuław. Od szeregu lat prowadzimy obserwacje ptaków wędrujących nad Mierzeją Wiślaną. Jednym z celów Stowarzyszenia jest budowa nowego wizerunku tego obszaru, opartego na niedocenianych, a unikatowych walorach przyrodniczych. Mierzeja to nie tylko piękne dzikie plaże, bursztyn i kurorty. To jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie każdej jesieni można obserwować miliony ptaków wędrujących na zimowiska położone w południowej Europie i Afryce. Wiosną, te same ptaki spotkamy w drodze powrotnej na lęgowiska oddalone o tysiące kilometrów, po samą Syberię.

Drapolicz to jedyna organizacja w rejonie Mierzei Wiślanej i Żuław zajmująca się ochroną przyrody i zgłębianiem wiedzy na temat migracji ptaków. Celem Stowarzyszenia jest również propagowanie i promowanie nowej formy aktywnej turystyki kwalifikowanej, jak również szeroka edukacja mieszkańców i turystów.

STWÓRZ Z NAMI WIEŻĘ

Dowiedz się więcej

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na