Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Aktualności

Witamy w dziale aktualności. Tutaj będą mogli Państwo przeczytać najnowsze informacje na temat działalności Stowarzyszenia, dowiedzieć się o planowanych akcjach, spotkaniach i wydarzeniach. Zapraszamy.

IV Ptasi Piknik

Zapraszamy na kolejny już IV Ptasi Piknik.

Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków Wędrownych DRAPOLICZ zapraszają na Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskie Dni Ptaków. Dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody. W tym roku zaobserwujemy przez dwa dni 100 tys. ptaków.

Zapraszamy na Mierzeje gdzie w sobotę w pierwszy weekend października od 8:00 będzie można wspólnie z doświadczonymi ornitologami obserwować dziesiątki tysięcy przelatujących ptaków, wziąć udział w warsztatach rozpoznawania ptaków. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w badaniach naukowych polegających na chwytaniu i obrączkowaniu ptaków. Na wszystkich czeka ognisko z poczęstunkiem, konkursy z nagrodami, opowieści o przyrodzie, lesie i ptakach.

Weź udział w międzynarodowym święcie ptaków i ludzi. Zobacz z nami 100 tysięcy ptaków z ponad 100 gatunków. Spędź weekend z ptakami i poznaj unikatową przyrodę Mierzei.

Organizatorem Ptasiego Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz. Partnerami są: Stowarzyszenie Ochrony Sów, Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling, Stowarzyszenie Ptaki Polskie, Fundacja WWF, Sklep Lanius Books, Fundacja Akcja Bałtycka. Wydarzenie dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Patronem medialnym jest: Radio Gdańsk.

jpgZOBACZ PLAKAT

CZYTAJ WIĘCEJ, PROGRAM PTASIEGO PIKNIKU

partnerzy

STWÓRZ Z NAMI WIEŻĘ

Dowiedz się więcej

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na