Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Okołodziennik

Witamy w okołodzienniku, dzięki któremu będą mogli Państwo przeczytać codzienne relacje z liczeń ptaków migrujących nad Mierzeją Wiślaną. Każdego dnia przedstawimy najnowsze wyniki, ciekawostki oraz zamieścimy dużo ciekawych zdjęć. Zapraszamy.

Dzień dziewiąty

Od rana na punkcie wesoło. Teresa z Eweliną od pierwszej minuty wspominały stare dobre czasy, skończyły wieczorem. Zajadaliśmy smaczne ciasteczka, batoniki, przeróżne owoce.

Czytaj więcej: Dzień dziewiąty

Dzień ósmy

Zapowiadana pogoda dziś się nie sprawdziła, miało padać a słońce prażyło jak nigdy. Jaszczurki nadal wygrzewały się na czubku krzaków.

Czytaj więcej: Dzień ósmy

Dzień siódmy

Kolejny dzień zapowiadał się obiecująco. Od rana bielik kręcił się nad wodą, słońce przebijało się przez cienką warstwę chmur. Jednak okazało się to złudne. Drapole odpoczywały, zamiast lecieć.

Czytaj więcej: Dzień siódmy

Dzień szósty

Jadąc na punkt przez Mierzeję Wiślaną można było podziwiać piękny wschód słońca, na wieży przywitał nas niewielki deszcz. Potem zrobiło się strasznie gorąco. Już o poranku termometr wskazywał 20 stopni.

Czytaj więcej: Dzień szósty

Dzień piąty

Dziś również pierwszym szponiastym okazał się młody błotniak łąkowy, już 3 w tym sezonie. Nowym dla tego sezonu gatunkiem była pustułka. Dwa młode ptaki intensywnie przeganiały jaskółki.

Czytaj więcej: Dzień piąty

Dzień czwarty

Piękny, ciepły sobotni dzień. Pierwszymi drapolami okazały się dwa młode błotniaki łąkowe lecące razem. Bardzo rzadki widok na Mierzei Wiślanej.

Czytaj więcej: Dzień czwarty

Dzień trzeci

W końcu się wypogodziło i zrobiło ciepło. Na wieży nawet najmniejszy wiatr daje nieźle w kość. Dziś na niebie ptaki-dziwaki. Stadka kwiczołów i grubodziobów, zupełnie jak zimą. Między nimi wakacyjne ptaszki ? jaskółki i jerzyki.

Czytaj więcej: Dzień trzeci

Dzień drugi

Nie był to najlepszy drugi dzień liczeń w historii drugich dni na Drapoliczu. Najlepszy był w 2010 roku, kiedy to przeleciało 18 drapoli. Dziś zaledwie 5.

Czytaj więcej: Dzień drugi

Dzień pierwszy

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej się zakończyły, olimpiada też za nami, czas rozpocząć kolejne wielkie igrzyska ? Drapolicz 2012. To nasz piąty, jubileuszowy sezon, będzie zupełnie inny od poprzednich, ciekawszy.

Czytaj więcej: Dzień pierwszy

LOGOWFOS nowe

 

LOGOLP szare

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na