Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Okołodziennik

Witamy w okołodzienniku, dzięki któremu będą mogli Państwo przeczytać codzienne relacje z liczeń ptaków migrujących nad Mierzeją Wiślaną. Każdego dnia przedstawimy najnowsze wyniki, ciekawostki oraz zamieścimy dużo ciekawych zdjęć. Zapraszamy.

Dzień siedemnasty

Dzisiejsza aura była typowym zwiastunem nadchodzącej jesieni. Było trochę słońca, chmur o przeróżnych barwach i kształtach, deszczu, a także wiatru o różnej sile.

Czytaj więcej: Dzień siedemnasty

Dzień szesnasty

Po wczorajszym upalnym dniu nie było już śladu. Silny, wschodni wiatr sprzyjał wędrowcom. W sumie 135 drapoli.

Czytaj więcej: Dzień szesnasty

Dzień piętnasty

To był piękny wakacyjny dzionek?  Od rana żar strumieniami lał się z nieba. Brak chmur i wiatru też działał na niekorzyść liczących.

Czytaj więcej: Dzień piętnasty

Dzień czternasty

Od rana gęsta mgła. Mleko, widoczność na 100 metrów. Na punkcie przesuwały się mgliste obłoki, niczym dym, raz z zalewu nad morze, potem odwrotnie.

Czytaj więcej: Dzień czternasty

Dzień trzynasty

Dziś zapowiadał się ciężki dzień. Na morzu sztorm. Od samego rana nad punktem przesuwały się ciężkie ołowiane chmury.

Czytaj więcej: Dzień trzynasty

Dzień dwunasty

Od rana zapowiadało się całkiem ptasio. Na dzień dobry trzmielojad. Młody ptak, bardzo jasny z podbitym okiem, blisko jak nigdy, jednak aparat zawiódł i na najlepszą fotkę sezonu musimy nadal poczekać.

Czytaj więcej: Dzień dwunasty

Dzień jedenasty

Niż opanował mierzeję. Brak wiatru, bark fali zarówno na morzu jak i na Zalewie Wiślanym. Ciszę przerywały cykania pokrzewek w krzakach.

Czytaj więcej: Dzień jedenasty

Dzień dziesiąty

W końcu coś drgnęło, chyba ptaki zwabili goście z południa Polski. Pierwszy raz na wieży i pewnie nie ostatni. Przyfarciło, także rzadkością :).

Czytaj więcej: Dzień dziesiąty

Dzień dziewiąty

Od rana na punkcie wesoło. Teresa z Eweliną od pierwszej minuty wspominały stare dobre czasy, skończyły wieczorem. Zajadaliśmy smaczne ciasteczka, batoniki, przeróżne owoce.

Czytaj więcej: Dzień dziewiąty

Dzień ósmy

Zapowiadana pogoda dziś się nie sprawdziła, miało padać a słońce prażyło jak nigdy. Jaszczurki nadal wygrzewały się na czubku krzaków.

Czytaj więcej: Dzień ósmy

LOGOWFOS nowe

 

LOGOLP szare

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na