Obozy i kolonie dla dzieci na Warmii i Mazurach

Turystyka i rekreacja

Obozy i kolonie dla dzieci na Warmii i Mazurach

Wakacje – tylko wypoczynek…?

Wiele z nas już nie może doczekać się wakacji! Dzieci pojadą na wypoczynkowe kolonie albo na letnie obozy, a reszta rodziny tak samo będzie leżeć do góry brzuchem. Ale czy na pewno to jest najmądrzejszy pomysł? Może warto zastanowić się nad taką ofertą, w której kolonie dla dzieci i obozy będą nie tylko okazją do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale też pomogą utrwalić wiedzę, którą dzieci nabyły w trakcie roku szkolnego? A może nawet takie kolonie rozbudzą w dziecku nowe pasje i naukowe zainteresowania, które w szkole nie miały jeszcze szansy się ujawnić?

Bawić i uczyć!

Może warto poskromić wakacyjne lenistwo i przyjrzeć się takiej ofercie, w której kolonie dla dzieci to czas zarówno zabawy, jak i edukacji? Akademia w Olsztynie to jedna z niewielu organizacji, która stawia sobie za cel zapewnienie dziecku rozrywki i nauki w tym samym czasie. Kolonie dla dzieci różnią się między sobą programem, jak i grupą wiekową. Wszystkie treści dostosowane są do danej grupy wiekowej, w konkretnym przedziale, by uczestniczy nie różnili się zbytnio poziomem rozwoju i edukacji między sobą. Pozwala to też na stworzenie trwalszych więzi – dzieci lepiej komunikują się z osobami w zbliżonym wieku. Miasto Olsztyn służy jako baza wypadowa i centrum dowodzenia, a wszystkie ośrodki, w których odbywają się kolonie dla dzieci i obozy, znajdują się w niewielkiej odległości od Olsztyna. Usprawnia to komunikację i łatwe odwiedziny dziecka, czy sprawdzenie, jak miewa się pociecha i jak ocenia kolonie. 

Sherlock Holmes czy James Bond?

Oferta Akademii w Olsztynie: https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury to nie tylko kolonie, na których zdobywa się wiedzę teoretyczną. To obozy, podczas których dzieci uczą się praktycznych umiejętności, takich jak metody przetrwania w lesie, szybkie czytanie, rozwiązywanie łamigłówek, radzenie sobie z problemami i trudnościami. W zależności od tego, w czym dziecko czuje się najmocniej, ma do wyboru np. obozy survivalowe, podczas których zdobywa umiejętności pozwalające przetrwać w lesie: budowanie szałasu, rozpalanie ogniska, nawigowanie z kompasem, łowienie ryb. Może też uczestniczyć w koloniach, podczas których zdobywa szpiegowskie umiejętności, jak James Bond i uczy się podstaw robotyki oraz rozpracowywania tajnych szyfrów. Jest też gratka dla fanów Sherlocka Holmesa – obóz detektywistyczny! Dzieci nauczą się podstaw dedukcji i obserwacji. 

Bezpieczeństwo i kwalifikacje

Każdy rodzic wie, że oprócz atrakcji, ważny jest komfort psychiczny dziecka, gwarancja jego bezpieczeństwa i wysokie kwalifikacje opiekunów. Animatorzy muszą być przygotowani na trudne sytuacje na koloniach, konflikty między młodymi uczestnikami, problemy zdrowotne i inne. Instruktorzy, edukatorzy i opiekunowie, współpracujący z Akademią w Olsztynie spełniają te wyżej wymienione kryteria. Akademia działa aż od 2003 roku i cieszy się pełnym zaufaniem rodziców co do rozwoju i bezpieczeństwa ich pociech. Wiemy, że dzieci uczą się przez naśladowanie – dlatego kadra musi być zarówno wykształcona, przygotowana na trudne sytuacje, jak i pełna po prostu dobrego humoru!

Back To Top