Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Aktualności

Witamy w dziale aktualności. Tutaj będą mogli Państwo przeczytać najnowsze informacje na temat działalności Stowarzyszenia, dowiedzieć się o planowanych akcjach, spotkaniach i wydarzeniach. Zapraszamy.

Ptasi Piknik

Zapraszamy na Ptasi Piknik do wspólnego kibicowania najwytrwalszym długodystansowcom na świecie ? migrującym ptakom, które w pierwszy weekend października obchodzą swoje święto.

Europejskie Dni Ptaków to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody ? wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.

Nad Zatoką Gdańską jednym z wydarzeń jest Ptasi Piknik organizowany w dniach 6-7 października w Krynicy Morskiej, a dokładnie 5 km za Krynicą w kierunku miejscowości Piaski przy Leśniczówce w Krynicy Morskiej.

Miejsce imprezy plenerowej należy do wyjątkowych nie tylko w skali kraju, ale też w skali Europy. Ponad wąskim pasem lądy corocznie przelatują miliony ptaków tworząc spektakularne zjawisko przyrodnicze. Jesienią zjawisko to nabiera na sile i niejednokrotnie ponad głowami możemy jednego dnia zaobserwować dziesiątki tysięcy skrzydlatych migrantów. Wartym podkreślenia jest również fakt, że jest to zarazem jedno z czterech miejsc w Europie o wyjątkowym nasileniu wędrówki ptaków drapieżnych. Liczebności niektórych gatunków ? krogulec, kobuz, błotniak zbożowy czy sokół wędrowny ? uzyskane w wyniku badań partnera projektu ? Stowarzyszenie Drapolicz ? należą do rekordowych w skali Europy.

Zapraszamy na Mierzeje gdzie w sobotę w pierwszy weekend października od 8:00 będzie można wspólnie z doświadczonymi ornitologami obserwować dziesiątki tysięcy przelatujących ptaków, wziąć udział w warsztatach rozpoznawania ptaków. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w badaniach naukowych polegających na chwytaniu i obrączkowaniu ptaków ? badaniach ptaków o aktywności dziennej oraz w całonocnych odłowach sów migrujących po zmroku. Na wszystkich czeka ognisko z poczęstunkiem, konkursy z nagrodami, opowieści o przyrodzie, lesie i ptakach.

Weź udział w międzynarodowym święci ptaków i ludzi. Zobacz z nami 100 tysięcy ptaków z ponad 100 gatunków. Spędź weekend z ptakami i poznaj unikatową przyrodę Mierzei.

Organizatorem Ptasiego Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg, partnerami: Stowarzyszenie Drapolicz, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej oraz Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wydarzenie dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

jpgZOBACZ PLAKAT

CZYTAJ WIĘCEJ, PROGRAM PTASIEGO PIKNIKU

baner-org

STWÓRZ Z NAMI WIEŻĘ

Dowiedz się więcej

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na