Wersje językowe

lasyelblagwfossos kuling clanga

Wysokie loty nad Mierzeją Wiślaną

Projekt edukacyjny realizowany przez Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz mieszkańców Mierzei Wiślanej. Związany jest z szeroko pojętą edukacją przyrodniczą. Jego główny cel, to kompleksowe przedstawienie uczestnikom zagadnienia ptasich wędrówek ze szczególnym uwzględnieniem Mierzeja Wiślana.

Głównym założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy mieszkańców na temat roli Mierzei Wiślanej, jako bardzo ważnego korytarza migracyjnego ptaków, formach ochrony przyrody regionu oraz korzyści płynących z mieszkania w miejscu przyrodniczo cennym.

Projekt ma za zadanie przeprowadzenie cyklu prelekcji dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i miejscowej ludności oraz zajęć terenowych. Zajęcia terenowe zostaną przeprowadzone na punkcie badania ptaków wędrownych Stowarzyszenia Drapolicz w Krynicy Morskiej, gdzie pod opieką ornitologów, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się zjawisku migracji ptaków.

Prelekcje dla mieszkańców odbędą się, w zależności od miejscowości, w salach udostępnionych przez szkoły oraz bibliotekę w Krynicy Morskiej i Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie.

jpgZOBACZ PLAKAT

Zapraszamy!

Koordynator projektu: Anna Kośmicka

woj fundusz

Program edukacyjny dofinansowuje WFOSiGW w Gdańsku

STWÓRZ Z NAMI WIEŻĘ

Dowiedz się więcej

Polecamy

polec lanius

Obserwuj nas na